Obilježili smo Dan škole

Autor: Administrator , 16. 11. 2017.

Ove godine Dan škole smo obilježili nizom radionica okupljenih pod nazivom „Svijet je lopta šarena „  i pri tome smo vrata svoje škole otvorili našim prijateljima suradnicima, bakama i roditeljima.

Aktivnosti su započele u osam sati , a učenicima je bilo ponuđeno trinaest radionica raznolikog sadržaja.

Učiteljica Mirta Ćosić, uz pomoć nekoliko roditelja, održala je kreativnu radionicu izrade različitih lopti s učenicima prvih razreda.

Drugi razredi su bili uključeni u radionicu pod nazivom Bajke kroz priču, pjesmu i ples.

Radionica se sastojala od više dijelova. Učiteljicama Dariji Savković i Ljiljani Opančar pomogli su u realizaciji radionice baka Zlatica Bolkovac koja je svoj radni vijek provela radeći u knjižnici, te plesači Plesnog kluba D&D Dora Frigan i Mateo Opančar.

U radionici pod nazivom Lopta, lopta, loptica učenici trećih razreda, pod vodstvom učiteljice Mirne Lišnić i Jasne Findrik, su se razgibavali, vježbali i žonglirali s loptama.

U svijet lutaka učenike trećih razreda uvele su učiteljica Jasenka Matijević i sestra Vianea Pezer koja se pobrinula da radionica  protekne kroz dobrotu do lutaka sa Sv. Franjom- zaštitnikom ekologa, te su tako  nastale razne  eko lutkice.

Četvrti razredi su doplesali do matematike uz pomoć učiteljica Sande Lukende , Ane Vuksanović i njihove gošće Elene Emm.

Viši razredi su imali izbor nekoliko radionica.

U školi smo ugostili majstoricu debate, retorike i govorništva dr. sc. Almu Vančura, docenticu na odjelu za Anglistiku Filozofskog fakulteta u Osijeku koja je uz učiteljicu engleskog jezika Lidiju Grganović uvela osmaše u magični svijet debate , te ih upoznala s  njenim osnovnim pravilima i to sve na engleskom jeziku.

Za zanimljivu Bijelo-crnu priču o čokoladi i izradu ukrasa od slanog tijesta su se pobrinule učiteljica kemije, biologije i prirode  mr.sc. Biljana Pavić i knjižničarka Anica Bokor.

Povijest i blagotvorno djelovanje čokolade, kako i gdje se uzgaja, kakve čokolade postoje i što se sve od nje može napraviti kroz predavanje i kviz , te degustaciju objasnila je naša gošća izv. prof. dr.sc. Anita Pichler s Prehrambeno –tehnološkog fakulteta iz Osijeka.

Gledanje dokumentarnog filma  te individualna izrada na računalu najzanimljivijeg dijela teme bila je moguća na radionici Zemlja, stvaranje planeta pod vodstvom učiteljice geografije  Vlaste Boček i učiteljice informatike Ivane Janjatović.

Radionicu pod nazivom Postani detktiv vodila je učiteljica matematike Doris Crnjac, a učenici su imali priliku šifrirati i dešifrirati različite poruke.

Učiteljica hrvatskog jezika Zorica Jukić je u Dramsko – scenskoj radionici učenike uz dramske i scenske igre i vježbe  uvela u svijet  glume.

ŠU-ŠU –BUM bio je naziv glazbene radionice koju su vodile učiteljica engleskog jezika Tamara Glavaš i učiteljica glazbene kulture Romana Borš-Mačak uz pomoć svog gosta Sebastiana Tkalčića. Učenici su imali priliku upoznati kišne instrumente i izrađivati ih ,  bubnjeve načinjene od kaktusa, saznati njihovo porijeklo i zasvirati na njima.

Da nešto povezuje likovni i matematiku pokazali su zajedničkim snagama učitelj likovne kulture Roko Idžojtić i učiteljica matematike Sandra Štiks u radionici Likomat. Oni su pojasnili kako znanja iz nastave primjeniti u izradi „zlatnih“ skulptura.

I zadnja, ali ne manje važna bila je radionica Društvenih igara pod vodstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Marka Krstanovića.

Učenici su se u velikom broju okušali u igranju šaha i stolnog tenisa.

Dan je protekao u veselom ozračju, a učenici su mogli dobiti puno novih i zanimljivih  saznanja i okušati se u njihovoj primjeni.

Posebno se zahvaljujemo svim našim gostima u njihovoj nesebičnoj pomoći da ove naše radionice budu zanimljivije i sadržajnije.

U foto-galeriji možete pogledati kako smo proveli današnji dan, a u nastavku pogledajte vijesti iz medija.

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr