Obilježili smo Svjetski dan tablice množenja

Autor: Administrator , 16. 10. 2019.

Ove godine učenici 5.a razreda naše škole, sudjelovali su u obilježavanju 9. Svjetskoga dana tablice množenja (WMTD -World Multiplication Table Day).

Projekt  je inicijativa koju je pokrenuo Andrzej Grabowski, matematičar i tvorac matematičkih karata Grabowski`s „Tablice množenja“, te od 1998. pokretač Poljskog natjecanja u znanju tablice množenja.

Glavna svrha projekta je popularizacija zabavnog oblika učenja i učenja matematike. Događaj WMT Day potiče sve da se prisjete osnovnih pravila i svojstava množenja na zabavan i neobičan način.

U projekt se uključilo 5 862 škola širom svijeta, a naša  škola je jedna od 116 škola iz Hrvatske koja je dobila licencu za organiziranje i provedbu natjecanja sa svojim učenicima pod vodstvom učiteljice matematike Sandre Štiks.

Učenici Lana Baćani, Laura Markotić, Luna Šušić,  Lucija Ćurak, Ivano Kovač, Ivano Šarac, Borna Marčetić, Gabriel Suk, Jan Filaković, Karla Bičvić i Iva Soldo, riješili su sve testove bez pogreške i  dobili potvrdu izvrsnosti.

Čestitamo svim sudionicima ovogodišnjeg devetog Svjetskog dana množenja, veselimo se natjecanju sljedeće godine i nadamo se uključivanju većeg broja učenika i odraslih.

učiteljica matematike  Sandra Štiks

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr