OSJEČKI KULTUROPLOV

Autor: Administrator , 2. 12. 2021.

Učenici petih razreda naše škole sudjelovali su u kvizu koji je zahtijevao jako dobro poznavanje osječke kulturno povijesne baštine.

Sudjelovale su dvije ekipe.

1. ekipa BIJELO-PLAVI su bili Elena Nikšić i Fran Šetula

2. ekipa OSJEČKI GENIJALCI su bili Matej Nikšić i Dominik Matoković

I jedna i druga ekipa su  pokazale  iznimno znanje u poznavanju ulica grada, njegovih kulturno-povijesnih spomenika, starih esekerskih izraza, pravila ponašanja prema bontonu i glazbenog opusa našeg  osječkog glazbenika Kiće Slabinca.

Borba je bila izjednačena, zanimljiva i vrlo napeta.

Sam kviz se sastojao od vrlo zanimljivih zadataka kao što su slagalica, premetaljka, otklapalica, bon-ton, esekerizmi i glazboplov.

Naša učenica Karla Matoković je vrlo spretno i zanimljivo vodila natjecatelje i publiku kroz cijeli kviz.

Sve se to odvijalo pod budnim okom tročlanog žirija koji su činili tvorac kviza Davor Horvat, tajnica udruge Anica Perković i učiteljica  Ljiljana Opančar.

Natjecatelje su bodrili članovi udruge Snaga kulture, ravnatelj naše škole Vedran Čerina, učiteljice Jasna Novotni i Mirta Ćosić.

Pobjedu je odnijela ekipa Osječkih genijalaca za što su bili nagrađeni pobjedničkom tortom.

Svi sudionici su dobili priznanja i prigodne poklone.

Hvala udruzi Snaga kulture i Davoru Horvatu na suradnji i zanimljivom iskustvu te stečenim novim spoznajama.

Učiteljica Ljiljana Opančar

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr