Obilježen mjesec poezije i Međunarodni dan plesa

Autor: Administrator , 3. 5. 2018.

I ove, kao i nekoliko prethodnih godina , obilježili smo  mjesec poezije i Međunarodni dan plesa.

Tijekom cijelog mjeseca učenici su izražavali svoje osjećaje kroz pisanje poezije i vrijedno su uvježbavali plesne koreografije.

26. travnja u prijepodnevnim satima  predstavnice Plesnog studija Shine gospođa Mira Sekereš i Suzana Žuljević su održale plesne radionice s učenicima od prvog do četvrtog razreda. Učenici su uživali i radionice su protekle u vedrom i rasplesanom raspoloženju.

Istog dana u  18 sati,  na priredbi koja  se održala u našoj sportskoj dvorani pod nazivom „VEČER POEZIJE, GLAZBE I PLESA“ , učenici naše škole su  predstavili svoju poeziju, glazbu i ples.

Svoje misli i osjećaje kroz poeziju su nam pokušali prenijeti učenici Fran Almaši, Karla Bičvić, Ivano Šarac, Hanah Rosenfeld, Maroje Flatscher , Marin Potočnik, Dora Putrić, Sara Bićan, Luna Kozary, Dariana Majetić, Dora Pucek, Nikolina Šimić, Nina Djaković i Dora Nebes.

Učenik Mihael Knežević je kroz stihove i glazbu pokušao prenijeti svoja razmišljanja o odluci da svoj život učini pozitivnim.

Učenice 3.b razreda izvele su rasplesanu priču „Najljepši cvijet“.

Na priredbi su sudjelovali  s  nekoliko plesnih točaka   i naši gosti iz Plesnog studija Shine.

Učenice Lucija Ćurak i Karla Bičvić članice Plesnog kluba Broadway osmislile su koreografiju koju su otplesali učenici 3. a razreda.

Plesna skupina drugih i trećih razreda je otplesala svoju plesnu točku na glazbu iz eko crtića Moana (Zove me..).

Dora Kralik, naša asistentica u nastavi, nam je podarila nekoliko čarobnih   glazbenih trenutaka svirajući na flauti.

Stih po stih, notu po notu, korak po korak i priredba je završila.

Nadamo se da ste uz nas proveli jedno ugodno večer i barem  nakratko zaboravili na brige i probleme.

Zahvaljujemo našim gostima iz Plesnog studija Shine na suradnji, kao i plesnom klubu Broadway , te našoj asistentici Dori Kralik bez kojih ovo sve ne bi bilo moguće ostvariti.

U foto galeriji se nalaze fotografije na kojima možete pogledati kako nam je bilo.

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr