Dan Eko-škole i Dane zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Administrator , 22. 10. 2018.

Ovogodišnji Dan Eko-škole posvetili smo kravati. Naime 18. listopada svake godine obilježava se hrvatski i svjetski Dan kravate. Taj dan izvedena je,  2003. godine, spektakularna instalacija Kravata oko Arene u Puli. Tom instalacijom, s najvećom kravatom na svijetu, simbolički je povezano antičko i suvremeno doba, a crvenom bojom kravate svijetu je upućena poruka ljubavi i suživota među ljudima i narodima. (http://academia-cravatica.hr/ )

Cilj projektnog Eko-dana bio je upoznati se s porijeklom kravate, istražiti mogućnosti oblikovanja kroz umjetnost, naučiti vezati kravatu, istražiti nacionalne vrijednosti hrvatskog simbola, stvaranje svijesti o kravati kao nacionalnom simbolu i baštini naroda.

Projekni Eko-dan ostvarili smo kroz umjetničko izražavanje učenika kroz likovne radove, sastave, panoe, istraživački rad, radionice vezanja kravate... Ekolozi su kušali tortu u obliku kravate, a na kraju smo svi izašli na igralište i fotografirali se dronom. Fotografiju dronom napravio je Foto „Krešo“.

Obilježili smo i Dane zahvalnosti za plodove zemlje prigodnom priredbom u predvorju škole i posvetom pekarskih proizvoda.

Ravnatelj škole Krešimir Ćosić i učiteljica razredne nastave Ljiljana Opančar ovom su prilikom gostovali i u programu hrvatskog radia radio Osijek. Prilog možete poslušati ovdje.

Hvala svima od srca koji su pomogli u realizaciji ovogodišnjeg Dana Eko-škole.

mr.sc. Biljana Pavić

Kako smo obilježili Dan kravate  i Dane zahvalnosti za plodove zemlje u našoj školi pratite u fotogaleriji koju ćemo puniti slikama narednih dana.

Prilog Slavonske TV o obilježavanju Dana kravate u našoj školi:

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr