> Nastava  > Natjecanja

Natjecanje–izložba likovnih uradaka na temu – Poticaj (LIK 2017.)

Autor: Administrator , 4. 2. 2017.

U ponedjeljak 30. siječnja u našoj školi održano je školsko natjecanje iz Likovne kulture, LIK 2017. Tema-poticaj ovogodišnjeg natjecanja bila je „ZVUČNA SLIKA- RITAM SVJETLA, RITAM BOJE“. Likovne radove učenika (fotografije) možete pogledati na panou u školskom holu.

Umjetnik je ruka koja ljudsku dušu pritiskom na ovu ili onu tipku svrhovito dovodi do vibriranja.

Vasilij Kandinski „O duhovnom u umjetnosti“

PODTEMA-POTICAJ: Ritam svjetla, ritam boje

NASTAVNO PODRUČJE: Plošno oblikovanje / 2D

LIKOVNA TEHNIKA: klasična fotografija, digitalna fotografija (fotografija treba biti u boji /B/)

KLJUČNI POJMOVI: fotografija, boja, svjetlost, ritam, kontrast, kompozicija, kadriranje

MEĐUPREDMETNA KORELACIJA: glazbena kultura, tehnička kultura, informatika, matematika i hrvatski jezik

ZADATAK

Učenici će:

-istraživati likovne/vizualne elemente i ključne pojmove za podtemu-poticaj Ritam svjetla, ritam boje (izdvajanjem bitnih za likovni rad učenika):  fotografija, boja, svjetlost, ritam, kontrast, kompozicija, kadriranje

-izraziti vlastitu ideju u mediju fotografije

-primijeniti fotografske postupke kod izrade fotografije (klasične i digitalne, mogućnost računalne obrade do mjere koja ne narušava i ne mijenja osnovni smisao snimljenog sadržaja)

-vrednovati ulogu boje, svjetlosti, ritama, kontrasta, kompozicije i kadriranja

VREDNOVANJE

Radovi će se bodovati prema sljedećim komponentama:

-divergentno mišljenje

-likovni problem/ključni pojmovi: fotografija, boja, svjetlost, ritam, kontrast, kompozicija, kadriranje

-razumijevanje i kreativna primjena likovnih tehnika i sredstava: klasična fotografija, digitalna fotografija

-povezivanje/interdisciplinarni i korelacijski pristup

Imena učenica čiji su radovi pobijedili na školskom natjecanju (imena učenika/ca napisana su po broju osvojenih bodova. Likovne radove bodovao je tročlani žiri: Ivana Vezjak, Mirna Lišnić, Roko Idžojtić):

1. DORA GLAVAŠ, 7. a

2. BELA ŠARAC, 7. b

3. MARTINA RAMLJAK, 8. a

4. KARLA KULIĆ, 8. b

5. VLATKA GROZDANIĆ, 8. b

6. LUCIJA LAUŠ, 8. a

Čestitamo gore navedenim učenicima na ostvarenom uspjehu!

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr