> Nastava  > Natjecanja

Državno natjecanje iz informatike

Autor: Administrator , 1. 4. 2019.

Državno natjecanje iz informatike INFOKUP 2019. i ove godine se održalo u Primoštenu od 19.-22. ožujka 2019.  Učenici iz cijele države natjecali su se u kategorijama: Logo, Primjena algoritama, Digitalne kompetencije, Razvoj softvera i Osnove informatike. Naša škola je po treći puta sudjelovala na državnom natjecanju iz informatike, a ove godine školu je predstavljao učenik Zvonimir Sučić (8.a). Zvonimir je nakon osvojenog prvog mjesta na Županijskom natjecanju u kategoriji Osnove informatike bio pozvan na Državno natjecanje kao jedini osnovnoškolski predstavnik iz Osijeka.

Od početnih 6971 natjecatelja iz cijele Hrvatske, samo 172 najboljih bilo je pozvano na Državno natjecanje.

Nakon svečanog otvorenja 19. ožujka, Zvonimir se u svojoj kategoriji natjecao u srijedu, 20. ožujka, a ispit je pisao 90 minuta. Istoga dana objavljeni su i rezultati natjecanja, a Zvonimir je osvojio šesto mjesto.

Ostala dva dana natjecanja proveli smo u puno opuštenijoj atmosferi, uživajući u lijepom vremenu, šetnjama i druženju. Pogledali smo kreativne i zanimljive radove učenika koji su se natjecali u kategoriji Razvoj softvera . Zvonimir je na natjecanje putovao u pratnji pedagoginje I. Gašparac, a za natjecanje ga je pripremala učiteljica informatike, I. Vezjak.

Natjecanje je zatvoreno u petak, 22. ožujka te smo se nakon ručka prepuni dojmova uputili za Osijek.

U ime ravnatelja škole K. Ćosića i svih djelatnika i učenika škole čestitamo Zvonimiru te mu želimo puno sreće u daljnjem školovanju! Jako smo ponosni na njegov uspjeh!

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr