Erasmus+ projekt na Malti

Autor: SANDA LUKENDA, 4. 11. 2019.

„Interactive Teaching – Using Educational Games and New Technology in order to Enhance Learners' motivation“, Valletta, Malta

U sklopu projekta Erasmus+ učiteljice Sanda Lukenda i Zorica Jukić su od 28. 10.do 1. 11. 2019. (pon.-pet.) sudjelovale na tečaju/edukaciji u Valletti, glavnom gradu Malte.

Tečaj je proveden u organizaciji Eruditus Language School, Zurich, Switzerland, a domaćini sa Sveučilišta Malta ugostili su voditeljicu tečaja Feliciju Dimulescu i učitelje iz Portugala, Španjolske, Rumunjske, Njemačke, Mađarske i, naravno, Hrvatske.

Tijekom pet dana imali smo priliku razmijeniti iskustva poučavanja u različitim školskim sustavima, razgovarati o motivaciji učenika i naučiti nove metode koje se odnose na uporabu digitalnih alata u nastavi.

Ponosno smo zaključili da, iako zaostajemo u tehnološkom smislu, u smislu inovativnosti i upoznatosti s novim suvremenim digitalnim alatima držimo korak s europskim školama.

Ipak je bilo vrlo korisno jer smo već poznate alate kao što su Kahoot, Quizizz, Plickers, Wordwall i druge naučili koristiti u svim njihovim inačicama.

Izuzetno vrijedno iskustvo u ovom profesinalnom usavršavanju bilo je interaktivno poučavanje u interkulturalnom okruženju i druženje tijekom Outdoor Education – izvanučioničke nastave jer smo istraživali prirodne ljepote Malte (Gozo i Comino), kulturne znamenitosti, povijesna mjesta.

Možda će vam fotografije uspjeti prenijeti dio radnog i ugodnog ozračja.

učiteljice Zorica Jukić i Sanda Lukenda

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr