Dan za čitanje i druženje s knjigom

Autor: Administrator , 11. 4. 2017.

U  našoj školskoj knjižnici proveden je 7. 4. 2017. projektni dan pod nazivom Čitaj mi! U projektu su sudjelovali svi učenici razredne nastave, njihove učiteljice, asistentice u nastavi, učenici  6. r. i učenice knjižničarke.

Na taj način obilježili smo Dan dječje knjige i dan posvećen čitanju. Aktivnosti su bile raznovrsne: od čitanja (učenica viših razreda čitale su učenicima razredne nastave), prepričavanja, pisanja, crtanja i glume. Učenici 2.b r. izveli su lutkarsku predstavu pod nazivom Voćni razgovori za sve učenike. Tako je naša knjižnica postala malo kazalište i to se jako svidjelo svima. Tekstovi koje smo čitali bili su tematski povezani s ekologijom.  Učenici  6. r. posvetili su svoje čitanje prikupljanju korisnih informacija  vezanih za život na livadi, a  pisali smo i  eko-poruke te započeli izrađivati slikovnice, stripove i plakate koje ćemo izložiti u holu škole. Anketirani učenici bili su zadovoljni i sretni  zbog svega što se toga dana događalo u knjižnici te su poželjeli više ovakvih i sličnih aktivnosti , a knjižnica je bila mjesto učenja, druženja i zabave. Knjižničarka je, naravno uz pomoć svojih učenica knjižničarki, sve organizirala i kao i svi ostali uživala u druženju i radu.

Galeriju fotografija mozete pogledati ovdje.

Anica Bokor, knjižničarka

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr