> Projekti  > Erasmus+  > E=ms2

KA2 projekt "E = ms2 " (Earth = math science society)

U okviru Erasmus+ programa, osim Ključne aktivnosti 1 (KA 1) u sklopu koje naša škola provodi 2 projekta, postoji i Ključna aktivnost 2, koja je osmišljena kako bi poticala razvoj i prijenos inovativnih praksi te provedbu zajedničkih inicijativa kojima se promiče suradnja i razmjena iskustava na europskoj razini.

Naša škola po prvi puta sudjeluje u projektu ovakve vrste, što je izravan rezultat sudjelovanja naših djelatnika na seminaru u prethodnom Erasmus + projektu, gdje su se povezali s kolegama iz europskih škola i odlučili surađivati na ostvarivanju zajedničkih ciljeva.

Riječ je o projektu školskog partnerstva između 5 škola na temu klimatskih promjena kroz kreativnu nastavu na područjima matematike, kemije, fizike, geografije i povijesti. Partnerske škole dolaze iz Švedske, Francuske, Hrvatske, Portugala i Španjolske a cilj nam je podići svijest među učenicima, učiteljima i roditeljima o klimatskim promjenama i razvijati obrazovanje za održivi razvoj. Osim 11 učitelja u mobilnostima će sudjelovati i 20 učenika koji će putovati u navedene zemlje u posjet partnerskim školama. Na taj način će imati priliku upoznati i raditi zajedno sa svojim vršnjacima u različitim europskim državama, razvijati jezične, interpersonalne i međukulturalne vještine.

Osijek – Budimpešta – Pariz – Riom i nazad

Autor: Vedran Čerina, 15. 11. 2021. 14:32

Učenici 6.a razreda Katja Bačić, Natali Ljikar, Karlo Peček, Nikolina Šimić, Lucija Burić i Borna Čikojević uz pratnju učiteljica Zorice Jukić, Lidije Grganović te projektnog koordinatora Vedrana Čerine u listopadu su sudjelovali na prvom putovanju u sklopu Erasmus+ KA2 projekta u Francusku.

TJEDNI JELOVNIK:

29.11.-3.12.2021.

PONEDJELJAK: pizza

UTORAK: kajzerica sa sirnim namazom-jabuka

SRIJEDA: lješnjak štangica

ČETVRTAK: lepinjice sa šunkom i sirom

PETAK: kukuruzni prutić- mlijeko

« Prosinac 2021 »

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr