Eko-akcijama obilježili smo Dan planeta Zemlja

Autor: Administrator , 23. 4. 2018.

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja na svim kontinentima brojnim događanjima posvećenim očuvanju i zaštiti okoliša u cilju zaštite prirodnih resursa te kako bi se skrenula pozornost na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja.

Budući da smo mi eko-škola s Dijamantnim statusom brojnim akcijama  obilježili smo ovaj važan eko-nadnevak.

Proveli smo akcije prikupljanja staroga papira i tako sačuvali šume, uštedjeli vodu i energiju. U nazočnosti predsjednika i tajnika HNS-a Osijek Ogranka Industrijska četvrt gospode Miroslava Jelića i Dubravka Pichlera koji su nam donirali sadnicu lipe učenici 5.b razreda posadili su ju u školskom parku. U tome su im pomogli učiteljica Biljana Pavić, ravnatelj Krešimir Ćosić i  domar škole Antun Krstin. Nakon što su ju posadili učenici su ju zalili i sada će pomno pratiti kako ona raste.

Pod prirodom su učenici 5.b razreda zajedno s učiteljicama Anicom Bokor, Biljanom Pavić i domarom Antunom Krstinom uredili školski atrij. Plijevili su travu, posadili 6 lavandi, okopali, nadopunili zemljom uzdignute gredice i posijali crvenu, žutu, ljubičastu i običnu mrkvu, bosiljak i mentu i posadili 6 presadnica paprike.

Učenici 3.b i njihova učiteljica Jasenka Matijević u krugu škole pokupili su smeće koje su nesavjesni učenici i odrasli bacili na zelenu površinu. Tako svi zajedno doprinijeli i pomogli našoj jedinoj planeti Zemlji.

mr.sc. Biljana Pavić

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr