Obilježili smo Dan škole

Autor: Administrator , 20. 11. 2009.

Učenici i djelatnici Međunarodne Eko-škole OŠ August Šenoa iz Osijeka na godišnjicu rođenja (14. 11.) velikog hrvatskog književnika Augusta Šenoa obilježavaju Dan škole.

Tako su ove godine organizirali za roditelje, djecu i goste prigodan kulturno-umjetnički program u kojemu su sudjelovali učenici njihove škole. Bilo je tu plesnih, dramskih i recitatorskih točaka. Na kraju predstave posebno iznenađenje koje je pripremio učitelj Hrvoje Knežević, bili su  članovi udruge Red vitezova Ružice grada Orahovica, utemeljene početkom ove godine. Oni pokušavaju oživjeti legendu o Ružici i događanjima iz 15. stoljeća na srednjovjekovnoj utvrdi Ružici gradu kod Orahovice. Svi nazočni bili su veoma zainteresirani jer su im članovi udruge pripremili i pokazali borbe vitezova s mačevima. Posjetitelji su mogli vidjeti izložbu „Naših prvih 50 dana“ na kojoj  su se mogli vidjeti likovni radovi, bilježnice i fotografije o radu prvašića tijekom njihovih prvih 50 dana školovanja. Pripremljena je i prezentacija za posjetitelje o tome što su sve prvašići radili, kamo su išli i što su doživjeli. Posjetitelji su mogli kušati kolače koje su ispekli učenici 1.b odjela na dodatnoj nastavi PiD po receptu oca Augusta Šenoe, Alojza Šenoe koji je bio slastičar. Na izložbi su dijeljeni i recepti za posjetitelje. Također je bila postavljena izložba likovnih radova učenika viših razreda.

Obilježavanje Dana škole počelo je tjedan dana ranije kada su učenici imali radionicu izrade svijeće i anđela u suradnji s Udrugom „Breza“. Radionicu izrade ukrasa imali su i mali likovnjaci. Svoje radove prodavali su na sam Dan škole, a prihod ide za pomoć djeci u Africi.

Održani su i športski susreti učenika razredne nastave, kao i odbojkaški susret učenica naše škole i Osnovne škole Dobriša Cesarić. Sve u svemu bio je ovo zanimljiv i poučan Dan škole.

Fotografije možete pogledati u rubrici foto-galerija!

Biljana Pavić,prof.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr