Novosti

OŠ August Šenoa sudjeluje u projektu "Razvoj digitalizacije i međunarodnog obrazovanja"

Autor: Administrator , 20. 2. 2020. 12:35

OŠ August Šenoa se prošle godine po prvi puta prijavila na natječaj Erasmus + KA1 mobilnosti i ostvarila pravo na financijsku potporu za provedbu projekta u iznosu od 21.528,00 EUR. Projekt R.A.D.I.M.O (Razvoj digitalizacije i međunarodnog obrazovanja) provodi se od početka školske godine, s ciljevima jačanja europske dimenzije obrazovanja škole te usavršavanje vještina učitelja u korištenju digitalnih alata u svrhu pripreme, provedbe i evaluacije procesa poučavanja.

‘Erasmus plus project management and educational visits – Alicante’, Alicante, Španjolska

Autor: Administrator , 15. 11. 2019. 20:08

U sklopu projekta R.A.D.I.M.O (Erasmus +) ravnatelj Krešimir Ćosić i učitelj povijesti Vedran Čerina predstavili su OŠ August Šenoa Osijek i RH u prekrasnoj Španjolskoj. Sudionici tečaja  su dolazili iz zemalja EU i šire: Francuske, Švedske, Italije, Poljske, Njemačke, Srbije, Španjolske i Hrvatske.

Erasmus + projekt na Malti

Autor: Administrator , 11. 11. 2019. 07:47

„Interactive Teaching – Using Educational Games and New Technology in order to Enhance Learners' motivation“ , Valletta, Malta

U sklopu projekta Erasmus+  učiteljice Sanda Lukenda i Zorica Jukić  su od 28.10.do 1. 11. 2019. ( pon.-pet.) sudjelovale na tečaju/ edukaciji   u Valletti, glavnom gradu Malte.

Tečaj je proveden u organizaciji Eruditus Language School, Zurich, Switzerland, a domaćini sa Sveučilišta Malta ugostili su voditeljicu tečaja Feliciju  Dimulescu i učitelje iz Portugala, Španjolske, Rumunjske, Njemačke, Mađarske i, naravno, Hrvatske.

Naše učiteljice sudjelovale su na edukaciji Upotraba IKT tehnologije u Nici

Autor: Administrator , 9. 11. 2019. 17:18

Učiteljica Mirna Lišnić i pedagoginja Ivana Gašparac u sklopu Erasmus K1 projekta sudjelovale su na edukaciji u Nici. Uz predstavnice naše škole, sudjelovale su i učiteljice iz Italije i Mađarske.

Tema edukacije bila je uporaba IKT tehnologije u učionici. Tijekom edukacije susrele su se s platformama za učenje poput Edmoda, Socrative-a, Edpuzzle i StudyStack, kao i metodama i oblicima rada u obrnutoj učionici . Predavanja su trajala od 7. do 12. listopada. Nakon svakog predavanja o aplikaciji, odrađen je praktičan dio, gdje su morale primijeniti nova saznanja u stvaranju nastavnih sadržaja. Uspješno su odradile sve postavljene zadatke. U sklopu studijskog putovanja tijekom edukacije, posjetile su Monaco i Cannes.

S putovanja su se vratile pune novih saznanja i dojmova, koje planiraju podijeliti sa ostalim učiteljima u školi.

Erasmus+ KA1 projekt "R.A.D.I.M.O."

Autor: Administrator , 9. 11. 2019. 17:17

Erasmus+ najveći je program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport. Obuhvaća sve europske i međunarodne programe i inicijative Europske unije u području obrazovanja (opće obrazovanje, visoko obrazovanje, obrazovanje odraslih), osposobljavanja (strukovno obrazovanje i osposobljavanje), mladih i sporta.

U okviru Erasmus+ programa nalazi se i Ključna aktivnost 1 (KA 1) namijenjena ostvarivanju mobilnosti zaposlenika odgojno-obrazovnih ustanova u svrhu usavršavanja znanja, vještina i kompetencija potrebnih za obavljanje posla u svojim matičnim ustanovama.

TJEDNI JELOVNIK: 9.-13.3.2020.

PONEDJELJAK: bučino pecivo sa sirnim namazom- čaj

UTORAKhrenovka u lisnatom tijestu- jabuka

SRIJEDA: kukuruzni štapić- mlijeko