Kampanja „Za manje otpada“

Autor: JASNA NOVOTNI, 16. 12. 2011.

Zaklada The Wrigley Company Fundation putem dobrotvornog rada i donacija predano djeluje u lokalnim zajednicama diljem svijeta.

U svom radu ova tvrtka se pokazuje kao društveno odgovorna jer je dugo godina opredijeljena prema održivom razvoju. Wrigley-evo sponzorstvo Eko-škola (i FEE) kroz kampanju  „Za manje otpada“ omogućuje  učenicima djelovanje glede otpada i njegovog pravilnog zbrinjavanja u svojim lokalnim sredinama. Također, učenici  svojim aktivnostima u lokalnoj sredini mogu utjecati i na ostale građane i poticati na aktivno sudjelovanje u Litter Less kampanji, te na promjene životnih navika u smislu održivosti. Cilj kampanje ''Za manje otpada'' je smanjiti otpad te dugoročno utjecati na promjenu navika kod mladih. Svaka škola uključena u ovu kampanju primila je novčana sredstva u iznosu od 500 $ za troškove projekata realiziranih kroz kampanju.

Kao članica međunarodne obitelji Eko-škola i naša škola uključena je u ovu kampanju. Od rujna do sada proveli smo mnogobrojne ekološke aktivnosti vezane za ovu kampanju.

Uspostavili smo  kontakt s drugim Eko-školama koje također sudjeluju u kampanji ''Za manje otpada'' –  sa školom iz Belfasta i grčkog grada Adamantas Milos.

Jedan od koraka u kampanji je i osmisliti svoj eko-kodeks. Ekolozi 3.b odjela su ga osmislili i izradili plakat vezan za eko-kodeks.

Vjerujemo da će ovi mali koraci pridonijeti podizanju svijesti o utjecaju otpada na okoliš i širu zajednicu kao i pomoći učenicima u stjecanju novih znanja i vještina u gospodarenju otpadom.

O našem radu u ovoj kampanji također možete saznati na web stranici www.eco-schools.org pod Litter Less Campaign.

mr.sc. Biljana Pavić

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr