Obilježili smo 4. 10. - Dan zaštite životinja

Autor: Administrator , 11. 10. 2023.

Svjetski dan zaštite životinja proglašen je 1931. godine na konvenciji ekologa u Firenci da bi se naglasio nepovoljan položaj ugroženih vrsta. Za Svjetski dan životinja bio je odabran 4. listopada jer se toga dana slavi svetkovina sv. Franja Asiškog, sveca zaštitnika životinja.

Otada je Svjetski dan životinja postao dan prisjećanja i odavanja počasti svim životinjama, a poseban je naglasak stavljen na ljude koji vole i poštuju ostale životinje. Dan se slavi na razne načine u svakoj zemlji, bez obzira na nacionalnost, religiju, vjeru ili političku ideologiju.

Stoga smo i mi u našoj školi u okviru programa Eko-škole tradicionalno obilježili ovaj dan. Knjižničari i učiteljice Anica Bokor i Biljana Pavić prigodno su u predvorju škole uredili pano ekoškole kojim smo naglasili važnost životinja u našem životu. Svakodnevno na njih i na kvalitetu njihova života utječu postupci pojedinaca. Iako imaju važnu ulogu u našem životu, životinje su često žrtve ljudske sebičnosti i nasilja.

Pripremili su i izložbu knjiga o životinjama. Vjerujemo da ste uživali.

Anica Bokor,prof. i mr.sc. Biljana Pavić

Foto galeriju možete pogledati ovdje.

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr