Izlet u Zagreb

Autor: TAMARA GLAVAŠ, 24. 5. 2009.

U petak, 8. svibnja, oko 5 sati ujutro učenici 4. te 8.a i 8.b razreda, zajedno s nekoliko učitelja, krenuli su na cjelodnevni izlet u glavni grad Republike Hrvatske - Zagreb.

Put je trajao oko 4 sata, sa samo jednim stajanjem. Uz malo kašnjenje, oko 9 sati stiglo se u samostan "Naše gospe", gdje su učenici vidjeli zlatni oltar, na papiriće su napisali za što žele da se sestre mole u njihovo ime, a časne sestre su im poklonile i mali znak pažnje. Također su pripremile i mini koncert s pjesmama poput "Ave Maria".

Sljedeća postaja je bio Tehnički muzej, gdje su učenici odslušali jednosatno predavanje o Nikoli Tesli i njegovim izumima te su bili u planetariju na malom putovanju našom galaksijom. Potom je uslijedilo poduže hodanje do Hrvatskog sabora. Osiguranje je jako pa su učitelji na ulazu morali predati osobne iskaznice. U Saboru nas je voditeljica provela sabornicom, svečanom dvoranom, a vidjeli smo i kopiju Bašćanske ploče. Poslije toga je na rasporedu bio ručak u pizzeriji "Cappuciner", nakon čega su posjetili zagrebačku katedralu.

Nakon posjeta katedrali učenici su imali slobodan sat. Za kraj je ostavljen posjet "Areni" u kojoj se održao rukometni spektakl između Hrvatske i Francuske.

Naposljetku se krenulo kući, put Osijeka, a učenici su, iako izmoreni, bili sretni zbog novog iskustva i zbog toga što su upoznali grad kao što je Zagreb.

Marko Suvajac, 8.b

Evo i što kažu učenici četvrtog razreda:

"Kada smo došli u Zagreb, išli smo u samostan. Meni se najviše svidio Sabor. Poslije Sabora otišli smo u pizzeriju. Poslije Arene krenuli smo kući."    Dorian Varaždinac

"Meni je u Zagrebu bilo super. Najviše mi se svidjelo dok smo bili u Tehničkom muzeju i dok smo bili u Areni. Bilo je super putovati."    Marina Livaja

"Meni se jako svidjelo u Zagrebu i jako bih volio da ga opet posjetimo. Najviše mi se svidjelo u Areni Zagreb i u Tehničkom muzeju."    Sven Mandić

"Meni se najviše svidjelo kad smo posjetili zagrebačku Arenu zato što u njoj nikad nisam bila i zato što je velika i ljepša od naše osječke."    Sanela Habibović

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr