Oproštajno druženje s bakama i djedovima

Autor: Administrator , 4. 6. 2016.

U ponedjeljak 23. svibnja u posjetu 4. a razredu po četvrti i posljednji put u goste su došli njihovi bake i djedovi, a bila je tu i jedna prabaka. Naravno , gdje su bake i djedovi tu su i svi unuci , pa je tako na našim druženjima bilo i mlađe braća i sestara. Kroz sva četiri razreda održana je po jedna radionica s bakama i djedovima( Igre iz maldosti naših baka i djedova; Tradicionalni Božić; Uskrs u našem zavičaju) , a ove godine je 4.a razred priredio oproštajno druženje.

Druženje je započelo prezentacijom fotografija koje su zabilježile prijašnje radionice i druženja. Nakon toga učenici su intervjuirali svoje bake i djedove. Postavili su im neka pitanja vezana uz boravak u našoj školi i njihova razmišljanja o ovakvoj vrsti sudjelovanja u životima unuka.

Evo i nekih njihovih izjava:

Izjavili su da su se u našoj školi osjećali ugodno, lijepo, ovladale su ih emocije i sjećanja na njihove školske dane.

Na upit jesu li se iznenadili kada su dobili poziv u školu i što su očekivali od dolaska, odgovorili su da su se ugodno iznenadili i obradovali pozivu, te da su očekivali ugodno druženje i prisjećanje na svoje školske dane.

Većina baka i djedova je bila na gotovo svim susretima , a ostali prema svojim mogućnostima.

Na pitanje jesu li očekivali da će ikada sjediti ponovno u školskim klupama i to sa svojim unucima,odgovorilli su da to nisu očekivali.

Sve teme radionica su im se svidjele jer su im omogućile da dio svojih znanja i naših običaja prenesu svojim unucima i na taj način ih spase od zaborava. Bilo je i prijedloga da se bake uključe u edukaciju djece za rad u vrtu.

Na kraju su bake i djedovi zaključili da im se jako sviđa ovaj način uključivanja u živote svojih unuka i da je vrijeme provedeno u ovim radionicama bilo ugodno i korisno i za unučad, a i za njih same.

Nakon toga učenici 4.a održali su razrednu priredbu posvećenu svojim gostima, a zatim su ih darovali slikama od suhog cvijeća koje su sami napravili.

Poslije darivanja još su se malo družili uz neizostavne slastice koje su pripremile bake.

Učiteljica Ljiljana Opančar

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr