Sudjelovanje na likovnoj izložbi „Zeleni svodovi začarane šume “

Autor: Administrator , 14. 3. 2015.

Izložba je zamišljena i kao svojevrsna smotra kreativnih likovnih  postignuća osnovnoškolaca Republike Hrvatske objedinjeni dubokim štovanjem prema iznimnom književnom djelu naše slavne spisateljice Ivane Brlić Mažuranić. Ove se godine slavi 141 obljetnica njenog rođenja.

Odjel dječjeg likovnog stvaralaštva organizira ovu izložbu u suradnji sa Upravnim odjelom društvenih djelatnosti GRADA SLAVONSKOG BRODA i Upravnim odjelom za obrazovanje,sport i kulturu BRODSKO-POSAVSKE ŽUPANIJE, a u sklopu tradicionalnih dječjih svečanosti „U SVIJETU BAJKI IVANE BRLIĆ MAŽURANIĆ“ kao edukativno povezivanje djece Hrvatske na obradi univerzalne teme života i odrastanja  rasvjetljavajući pri tom uvijek iznova sveprisutne  životne mudrosti koje su na taj način i postale misli-vodilje ovog iznimnog projekta. Mladom naraštaju nudimo izravnu komunikaciju, posredstvom izvornog teksta, s najvažnijim načelima spoznaje istine kojima je bila vođena Ivana Brlić Mažuranić u vrijeme pisanja svog slavnog književnog opusa.

Ovogodišnje dječje svečanosti „U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić“ održat će se od 12.04.2015. do 18.04.2015., a otvorenje izložbe, kao i svečana dodjela nagrada, predviđeno je za ponedjeljak, 13.04.2014. u 12 sati  u likovnom salonu „Vladimir Becić“/ KUĆA OBITELJI BRLIĆ/ u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić Mažuranić 8.

Tema i nadahnuće ovogodišnje likovne izložbe je tekst kratke priče „U VILINSKIH DVORIH“ iz zbirke pripovijetka, priča  i pjesama za dječake „VALJANI I NEVALJANI“ / Brod na S.1902./  IVANE BRLIĆ MAŽURANIĆ.

Mi smo kroz nastavne teme PLOŠNI RASTERI (šesti razredi) i IZRAŽAJNOST CRTA (sedmi razredi) crtali ilustraciju na zadani tekst.

Učenice koje su sudjelovale na natječaju su:

1.      LUCIJA LAUŠ, 6. a

2.      MARTINA RAMLJAK,  6. a

3.      VERONIKA IVA ČULJAK, 6. b

4.      NINA ODAK, 7. b

Osnovna škola August Šenoa Osijek / Drinska 14, HR-31000 Osijek / www.os-asenoa-os.skole.hr / ured@os-asenoa-os.skole.hr